Masz zamiar rozpocząć karierę w internecie? Marzy Ci się zarabianie za granie w gry? Sprawdź więc jak zostać profesjonalnym streamerem na YouTube lub na Twitch, a nawet na innych platformach do streamowania.

O streamarze słów kilka

Streamer to osoba, która transmituje treści wideo na żywo z danej gry komputerowej w której również gra. Wideo transmisje są w tematyce wszelakiej. Pokazują dany tytuł lub tworzą opowieść w trakcje gry. Takie zajęcie jest idealne dla osób które uwielbiają spędzać czas na graniu a przy tym zarabiają. Możesz to robić hobbystycznie ale i nieźle na tym zarabiać, pracujesz na własnych warunkach.

Od czego zacząć ?

Posiadanie komputera to podstawa. Dlaczego? No bo przecież na czymś musisz grać, no i na czymś streamować. A komputer do streamowania musi być naprawdę wysokiej jakości. Zatem kamerka internetowa będzie potrzebna i mikrofon. Oczywiście oprogramowanie jest też kwestią ważną. Jak radzą redaktorzy portalu www.informacjeonline.pl to możesz zacząć od darmowego programu OBS studio. Jeśli wszystko masz gotowe to na jakiej platformie zacząć? Dla początkujących YouTube będzie idealny jest więcej możliwości.

10 porad dla początkujących streamerów

Jeśli marzy Ci streaming na YouTube lub na popularnej platformie Twitch, to musisz się jakoś wybić do szerszej publiki. Jak to zrobić?

1. Bądź miły i sympatyczny.
2. Bądź co najważniejsze sobą i szczery.
3. Znajdź pomysł na siebie.
4. Zadbaj o to by twój głos był wyraźny i dobrze słyszalny.
5. Angażuj się.
6. Pamiętaj byś był dobrze widoczny.
7. Nawiązuj kontakt wzrokowy.
8. Bądź systematyczny.
9. Obserwuj innych streamerów.
10. Reklamuj się.