Każdego dnia jesteśmy zalewani cyberzagrożeniami. Takie ataki ransomware, hackerów i wirusów, mogą zniszczyć nam długotrwałą pracę nad danym plikiem. Szczególnie, gdy zapomnimy na bieżąco zapisywać dane na dysku. A co jeśli taka sytuacja spotka Cię w chmurze. Miejscu, w którym wszystko dzieje się w czasie rzeczywistym? Potrzebujesz do ochrony siebie i danych klientów odpowiedniego oprogramowania, które zapewni tobie dobrą pracę w chmurze.

Ochrona danych swoich i klientów

Hosted Endpoint Protection to jedna z dostępnych na rynku ochrona przeciw złośliwemu oprogramowaniu, która wykorzystuje do tego celu chmurę obliczeniową. Całymi dniami jesteśmy zalewani złośliwym oprogramowaniem. Cyberzagrożenia czyhają na nas na prawie co piątej stronie internetowej www. Część z nich działa nawet w chmurze. Potrzeba ochrony przed tego typu wirusami staje się koniecznością każdego z nas. Wielkie korporacje i mniejsze firmy również chcą chronić swoje biznesy przed atakami hackerskimi, które wykorzystują chmurę.

Jak wykorzystać Endpoint Protection w chmurze aby zabezpieczyć swoje pliki i dane klientów?

Firma ma zawsze wiele urządzeń. Nie da się w niej obejść bez drukarek, faksów, telefonów, laptopów, komputerów stacjonarnych, a nawet służbowych telefonów komórkowych. Wiele firm ma wbudowany system synchronizacji plików na wszystkich tych urządzeniach. Dzieje się to dzięki wykorzystaniu chmury. Stała się ona siedliskiem ataków. Oprogramowanie, którego celem jest ochrona punktów końcowych musi radzić sobie z wieloma atakami naraz i to na wielu urządzeniach jednocześnie.

Panel zarządzania powinien wskazywać w sposób precyzyjny gdzie znaleźć narzędzia do ochrony, zabezpieczeń oraz kontroli prywatności. Nasze dane o klientach muszą być bezpieczne, w przeciwnym wypadku nikt nam nie zaufa. Oprogramowanie antywirusowe, firewall, a nawet ochrona przed ransomware i atakami hackerskimi, powinna stanowić jeden program, który działał by również w chmurze.

Firmy chcą i muszą chronić dane

Ochrona danych klientów to priorytet wielu firm. Każdy z nas chce czuć się bezpiecznie, gdy zakłada konto w danej firmie, a jego profil trafia do kartoteki takiej firmy. Nie chcemy żeby ktoś ukradł nasze dane. Chętniej wracamy do takich firm, gdzie mamy pewność, że nie dojdzie do wycieku informacji. Poufność danych to podstawa udanego biznesu. Wiedzą o tym właściciele zarządzający stroną ePrzemyśl, którzy są wzorowo zabezpieczeni przed hakerami.

System Endpoint Protection zapewnia brak plików instalacyjnych, a więc już na tym etapie zyskujemy pewność, że nie wprowadzimy kolejnych wirusów do naszej bazy klientów. Jednocześnie nie musisz marnować dużej ilości czasu na instalowanie oprogramowania na każdym urządzeniu z osobna. Oprogramowanie EP pozwala firmom wykorzystującym IT na bezpieczne zarządzanie całością urządzeń w firmie. Jedno miejsce mające oprogramowanie EP zapewnia bezpieczeństwo, możliwość konfigurowania opcji, filtry oraz funkcje, które można dostosować do własnych potrzeb.

Nowy standard i konieczność?

Oprogramowanie, które ochrania pliki w chmurze stanie się niebawem koniecznością i standardem w pracy, w której wykorzystuje się IT. Możliwość dostosowania do siebie ustawień takich programów jest dodatkowym atutem. Korporacje i mniejsze firmy odnotowują dziennie bardzo dużą ilość ataków hackerskich. Chcą oni pozyskać nie tylko finanse firmy ale też dane. Dane mogą zawierać kluczowe informacje na temat klientów, które posłużą takim oszustom do wyłudzeń, zaciągani kredytów i dostępu do naszych kont. Dobrym rozwiązaniem jest zakup Endpoint Protection dla chmury.