Podstawą dobrej organizacji jest plan. W obecnych czasach coraz częściej obserwujemy odstępowanie od planowania w tradycyjnych kalendarzach papierowych na rzecz aplikacji. Jedną z nich i zdecydowanie jedną z lepszych jest aplikacja Notion.
Notion występuje zarówno w wersji na urządzenia mobilne jak i komputery. Do korzystania z aplikacji wymagane jest założenie konta, z którego możemy korzystać na kilku urządzeniach.
Największą zaletą tej aplikacji jest możliwość dopasowania jej w 100% pod swoje wymagania. Każdą rozkładówkę można dowolnie edytować, możemy tworzyć je samemu jak również korzystać z gotowych, również tych udostępnionych przez innych użytkowników. Nie ma również ograniczeń w tworzeniu podstron na danej stronie. Możemy do wyboru tryb jasny i ciemny, co dla dużej ilości użytkowników może być ogromnym plusem.
Notion jest często nazywane aplikacją all-in-one(wszystko w jednym), ponieważ może zastąpić wiele innych narzędzi używanych przez na co dzień, takich jak chociażby notatnik, edytor tekstowy oraz oczywiście kalendarz. Posiadanie wszystkich ważnych dokumentów, planów, list i nie tylko w jednym miejscu świetnie usprawnia pracę.

Dlaczego klawiatura wpisuje cyfry zamiast liter?

Warto jednak być świadomym, że początki używania aplikacji mogą być lekko problematyczne, gdyż może wydawać się ona mocno skomplikowana. Jednak nie można się tym zbytnio przejmować, z czasem jej używanie stanie się intuicyjne i wtedy zacznie dobrze spełniać swoje zadanie. Dodatkowo od razu po zarejestrowaniu program przedstawia nam filmy, które mogą pomóc w nauce korzystania z aplikacji. Dostajemy kilka gotowych, podstawowych stron
Notion jest dostępne na Windows, MacOS, iOS oraz Android. Można z niego korzystać również w przeglądarce.
Podstawowa i zdecydowanie wystarczająca do domowego użytku wersja aplikacji jest całkowicie darmowa. Mamy możliwość wykupienia subskrypcji na konto PRO, dla zespołu lub dla większej firmy.
Jak widać możliwości w Notion są ogromne i ogranicza nas w nim praktycznie tylko nasza kreatywność. Zdecydowanie jest to narzędzie godne polecenia.